Nový anesteziologický přístroj

V rámci zkvalitňování péče o pacienty při operacích byl pro kliniku Lukas Hospital zakoupen anesteziologický přístroj Anemat N8 mini s plicním ventilátorem Elvent 4 výrobce Chirana Stará Turá.

Elektronicky řízený plicní ventilátor slouží jako pohonná jednotka pro umělou plicní ventilaci, používá se jako podpora spontánní dechové aktivity při anestezii.

Tento anesteziologický přístroj je plně funkční. Pacientovi je tak možné na operačním sále podat medicinální kyslík z tlakové lahve přes tento anesteziologický přístroj a plicní ventilátor bez anestetik. Operační zákrok je tak zcela realistický. Pacient je po celou dobu monitorován anesteziologem.

Zejména je sledováno měření saturace kyslikem (SpO2), tepové frekvence (PR), elektrokardiografu (EKG), respirace (RESP – dechová frekvence), neinvazivní měření krevního tlaku (NIBP) a teploty (Temp) pomocí monitoru vitálních funkcí.

Nový anesteziologický přístroj