Klinika

Nabízíme zázemí (prostory) pro simulaci autentického prostředí operačního sálu nebo jednotky intenzivní péče a to jak pro pacienty, mediky, ale i pro filmové produkce, fotografy nebo PR agentury.

Simulaci na naší klinice Lukas Hospital nazýváme „fake surgery.“ Z hlediska reálného lékařského (medic) prostředí se dá vše dokonale nasimulovat. Můžete se tedy stát skutečným pacientem na operačním sále při fiktivním operačním zákroku nebo na jednotce intenzivní péče nebo třeba lékařem (chirurgem) či medikem. Na klinice provádíme pouze nekrvavé výkony.

Nabízíme též prostory za účelem fotografování či natáčení videí v lékařském prostředí a to např. i za propagačními účely zdravotnických pomůcek či produktů.

Zkušenosti máme s tímto prostředním více než bohaté, o medicínská témata a postupy se zabýváme již přes 10 let. Ošetřovatelské postupy byly již mnohokrát vyzkoušeny provádějícím medikem na jeho osobě – více v sekci Reference.

K dispozici je velké množství zdravotnického materiálu – více v sekci Zdravotnický materiál.

Cena po vzájemné domluvě zahrnuje všechny použité jednorázové pomůcky, prostory, personál, přípravu a úklid zákrokového sálu. Orientační čas návštěvy je cca 2 hodiny. V individuálních případech je možnost hospitalizace do druhého dne. K dispozici je možnost využití sprchy i WC. 

Zcela samozřejmostí je čistota, sterilita prostředí a diskrétnost. Prostory jsou pravidelně dezinfikovány.

Klinika se nachází cca 50 km v severozápadním směru od hlavního města Prahy, relativně dobře dostupná autem i vlakem. Přesná adresa bude sdělena klientovi po závazné domluvě.

Klinika je otevřena po domluvě v předem vyhlášených termínech. Zájemci o objednání, nechť prosím zašlou e-mail na klinik@lukas-hospital.cz nebo na WhatsApp tel. +420 604 922 199.

Poskytovaná péče

V rámci simulace naše klinika poskytuje (simuluje) následující výkony:

  • předoperační vyšetření (alergie, tlak, teplota, váha, fyzikální vyšetření)
  • proktologické vyšetření (vyšetření rekta proktoskopem, palpační vyšetření, možný odběr vzorů z rekta)
  • gynekologické vyšetření (pohmatové vyšetření zevního genitálu, vyšetření pochvy gynekologickým zrcadlem, možný stěr z děložního čípku)
  • klystýr (klyzma) očistný, předoperační
  • sterilní zavedení močového katetru (cévky) do močového měchýře s napojením na sběrný sáček
  • oholení operačního pole
  • příprava pacienta k operačnímu výkonu – polohování pacienta (uvedení dolních končetin do litotomické polohy, uložení hlavy do gelové podložky, připoutání pacienta k operačnímu stolu)
  • napojení na monitor vitálních funkcí (měření tlaku, saturace kyslíkem, EKG)
  • rouškování a dezinfekce operačního pole
  • úvod do anestezie (manuální podání kyslíku ambuvakem, inhalace kyslíku pomocí kyslíkové / anesteziologické masky, intubace laryngeální maskou / endotracheální rourkou, zalepení očí)
  • probuzení po operaci na dospávacím pokoji
  • zavedení nasogastrické sondy do žaludku

Možné scénáře

Urologický zákrok

Pacient, který podstupuje urologický zákrok je po úvodní konzultaci v příjmové ambulanci převlečen do pacientského oděvu – operační čepice příp. ústenka, košile typu Anděl, kompresní punčochy a návleky na chodidlech. Následně je uložen na operační stůl (vyšetřovací lehátko). Na rameno je mu umístěna tlaková manžeta, na prst oxymetr, na zápěstí identifikační nemocniční náramek, na hrudník elektrody EKG, do žíly zavedena kanyla (fake). Před operačním výkonem je ve vyšetřovně pacientovi oholeno operační pole v oblasti genitálu. Poté je proveden očistný klystýr. Následně je zaveden permanentní močový katetr, který je připojen k močovému sáčku. Dále následuje inhalace medicinálního kyslíku z kyslíkové nebo anesteziologické masky příp. kyslíkových brýlí, intubace endotracheální rourkou nebo laryngeální maskou (fake), zarouškování pacienta, dezinfekce operačního pole (okolí genitálu), řízené dýchání ambuvakem.

Jednotka intenzivní péče

Pacient po operaci je převezen na jednotku intenzivní péče. Na sobě má kompresní punčochy, pacientskou košili Anděl. Je mu zaveden permanentní močový katetr do močového měchýře a nasogastrická (žaludeční) sonda do žaludku. Pacient je napojený na monitor vitálních funkcí a na plicní ventilátor. Kyslík dýchá přes kyslíkovou masku příp. brýle nebo přes endotracheální rourku.

Infekční oddělení

Pacient je z důvodu infekční nákazy v izolaci na pokoji infekčního oddělení. Je ošetřován personálem v ochranných oblecích (overalech). Pacient má na sobě speciální ochranný PVC plášť. Leží na lůžku pokytém PVC prostěradlem. Z důvodu nemožnosti spontánního vymočení je mu zaveden permanentní močový katetr. Pro nemožnost samostatného dýchání je mu podáván kyslík přes kyslíkovou masku.

Přesunout se na začátek