Gynekologické operace

Úvodní stránka Fóra Gynekologie Gynekologické operace

Označeno štítky: ,

• Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel primarprimar a poslední změna proběhla před 3 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)

Pro ženy jako pacientky je to velmi citlivé téma. Ale jaký názor máte na tohle vy? Mělo by to být společenské tabu nebo by se o tom mělo mluvit?

Dnes mi kamarádka Olga vyprávěla, že byla na gynekologickém zákroku v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. S péčí byla velmi spokojená.

Podstoupila tzv. kyretáž. Při ní se odstraňuje děložní sliznice, nebo v případě potřeby i sliznice děložního hrdla. Kyretáž se používá jednak k diagnostice a léčbě onemocnění dělohy a děložního hrdla, jednak po samovolných potratech nebo porodu mrtvého plodu. Kyretáž lze použít rovněž k umělému ukončení těhotenství. Podle toho, jaká je příčina zákroku, se kyretáž provádí buď „vyškrábnutím“ dělohy ostrým nástrojem nebo odsátím tkáně.

Její kyretáž byla provedena v celkové anestezii. Naštěstí bez komplikací.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)