Pleny

Úvodní stránka Fóra Pacienti Pleny

• Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Avatarstalevplence a poslední změna proběhla před 9 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)

Pomůcky, které používáme u pacientů nejen při inkontinenci moči, ale i pro únik stolice.

jasmin68

Fixácia plienky a PVC nohavičiek pri nespokojných pacientoch.

stalevplence

Ahoj všem,

je mi 48 let, v únoru 2024 mi bude 49 let a jsem na pleny ze zdravotních důvodů odkázán celý život. Narodil jsem se v roce 1975, kdy mě vložili do plen a v těch jsem prostě zůstal již celý život. Do školky, školy, na učiliště, internát a zaměstnání, stále v plenách. Ze začátku to byli látkové pleny a PVC kalhotky nažloutlé průhledné s velkými kovovými patenty, klasické totalitní PVC. Což bylo dost frustrující hlavně na hodině TV, když kluci měli bílá tílka a červené trenýrky a holky zase modré. A byli jsme spojeni. Ale já pod červenými trenýrkami měl 2 – 3 látkové pleny a PVC kalhotky. Zakrýt to nešlo takže 100 % to bylo vidět a každý to věděl, takže celé dětství ve škole jsem byl terčem posměchu. Nazývali mě plenka, počůránek apod.

Až po revoluci v 90. letech přišly na trh jednorázové pleny a plenkové vložky pro dospělé a kdo si pamatuje tak ví, že ty první jednorázové pleny pro dospělé nebyl žádný zázrak a byli to takové pleny, které opravdu zamaskovat nešly. Postupem času a věkem se stav zhoršoval, tak že jsem musel řešit větší bezpečnost z důvodu, že únik byl větší a větší. Takže plena, kalhotky s postupem času a trapných situací, které se stávali na veřejnosti přibylo.

I oblečení co nosím dnes a body pod ním, takže je už ze mě dospělé mimino. A v plenách bohužel ze zdravotních důvodů již zůstanu…

stalevplence

dospělé mimino Já

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)